Cvičení pánevního dna
  Co je pánevní dno
Pánevní dno je tvořeno několika vrstvami svalové a vazivové tkáně, které jsou připojeny k pánvi. Je to vlastně takový "košík" vytvářející oporu pro orgány, které se nacházejí v pánvi ženy. Jedná se o močový měchýř, dělohu a střeva. Protože jsou tyto svaly hluboko uložené v pánvi, je někdy obtížné vnímat jejich funkci.
  Proč jej máme posilovat

Zdravé a funkční svaly pánevního dna pomáhají kontrolovat vyprazdňování močového měchýře, zabraňují sestupu dalších vnitřních orgánů (prolapsu konečníku a dělohy). Nemůžeme pominout také důležitou roli při pohlavním styku - správná funkce zvyšuje sexuální prožitek.

Tyto svaly často ochabují vlivem zvýšené zátěže v průběhu těhotenství a po porodu. Potíže však mohou mít i ženy, které nikdy nerodily. Problémy s pánevním dnem zhoršuje zvedání těžkých břemen, nadváha, chronická zácpa a také hormonální změny v období menopauzy.

  Kdy pánevní dno relaxovat
Relaxace (uvolnění) pánevního dna je vhodné v období posledních týdnů těhotenství jako příprava k přirozenému průběhu porodu. Uvolňovací cviky také využijí ženy s bolestmi kostrče, bederní páteře nebo bolestmi hlavy - to jsou nejčastější indikace.
  Kdy je cvičení

V tělocvičně Pilates Point Brno a na pobočce SVČ Lužánky na Solniční 12 probíhá pravidelné skupinové cvičení na posilování pánevního dna.

Přihlašujte se na nový blok cvičení po prázdninách od září 2023.

Jílova - čtvrtek17.00 - 18.00 hod 1 místo volné
Solniční - pondělí11.00 - 12.00 hod do dubna 2024 obsazeno

Cvičení pánevního dna lze domluvit také individuálně podle potřeb klientky. Kontaktujte mě telefonicky nebo e-mailem.

  Cena

Jednotlivá lekce stojí 240 Kč. Permanentka na blok šesti lekcí cvičení je za zvýhodněnou cenu 1 200 Kč.

Náhrada lekce je možná pouze v době trvání jednoho bloku (šest týdnů).