Reference

 • Zuzana Mehlhornová

  Paní Malá je nejlepší fyzioterapeutka, které jsem se, za svůj už přece jen delší život, dostala pod ruku. Žádné „přístrojové masírování“ – ví naprosto přesně, kam sáhnout a problematická místa doslova a do písmene „vyhmátne“. Navíc bych chtěla vysoce vyzdvihnout i její lidský přístup – po hodině u ní je člověk zrelaxován na těle i na duši.

  Díky za ni !!!

 • Mirka B.

  K Hance Malé chodím na fyzioterapii už několik let. Ať jsem měla problémy s kolenem nebo s ramenem, vždy mi pomohla. A pokud zrovna problémy nemám, masáž od Hanky je skvělý relax. Hanka je vždy milá a vstřícná, určitě bych neměnila.

  Hani, moc děkuji.

 • Jana + Petr + Adam

  Na Hanku jsem se obrátila necelé dva měsíce před porodem, v době covidové, kdy se nekonaly žádné předporodní kurzy. Hanka mi mile vyšla vstříc a připravila pro mě a mého muže rychlokurz kojení a péče o miminko. Získali jsme tak základní dovednosti a pocit, že malému hned neubližíme :) Po narození malého jsem se pak s Hankou několikrát potkala kvůli kojení a fyzio-cvičení po porodu.

  Jsem moc ráda za její profesionální a podporujíci přístup, který mě vždycky uklidní, když se kojení nedaří nebo když mě bolí tělo. Hanka vždycky přidá pár cviků, se kterými mohu pokračovat sama, a týdny s malým miminkem nám tak ubíhají s větší lehkostí a klidem.

  Díky, Hani

 • Veronika Kozelská s manželem

  K Hance jsem začala chodit primárně na rehabilitace s bolavými zády. Když jsem potom otěhotněla, byla jsem ráda, že k ní můžu chodit i dál, jelikož se specializuje právě na těhotné. Vždycky mi uměla pomoct od bolesti a naučila mě, jak správně cvičit a mít správné postavení.

  Absolvovali jsme s manželem u Hanky také přednášku o kojení, díky níž jsem potom s kojením neměla problém. Poradila nám správnou manipulaci s miminkem a po porodu mi pomáhá s posílením pánevního dna.

  Jsem moc ráda, že jsem narazila na někoho, u koho jde vidět, že ho práce baví a dokáže opravdu pomoct. Tímto bych ráda Hance chtěla poděkovat za její ochotný a přátelský přístup a také za to, že se na ni mohu kdykoliv obrátit :-)

 • Ivana G.

  Paní Hana je fyzioterapeutka s velkou praxí. Velmi mi pomohla s dlouholetými potížemi s bederní páteří a s diastázou. Je na dobré profesionální úrovni.

 • Ondrášek
  Katka T.

  V roce 2008 jsem se pro předporodní kurz u Hanky rozhodla, protože jsem na ni měla samé pozitivní ohlasy od maminek z mého okolí, které už její přednášky absolvovaly. Představu o mém porodu jsem žádnou neměla, a proto jsem veškeré informace sála jako houba. Jednotlivé přednášky byly ucelené, zaměřené jak na těhotenství, porod, tak i na následnou péči o miminko. Díky jim jsem si byla mnohem jistější v tom, jak své dítě uchopit, vykoupat, byla jsem připravena na všechny radosti i případné problémy související s kojením.

  Z toho, co mi Hanka předela, jsem čerpala i u dalších dětí. Od té doby se jistě pár věcí změnilo. Ale protože znám Hanku i osobně, vím, jak svědomitě ke všemu přistupuje a neustále se vzdělává. A protože si její odbornosti vážím, rozhodla jsem se po posledním porodu pro rehabilitaci opět u Hanky :-)

  Katka

 • Ondrášek
  Jana Vlčková

  Jsem moc ráda, že jsme se ohledně předporodní přípravy obrátili společně s manželem na fyzioterapeutku a laktační poradkyni paní Malou. Dlouho jsem hledala a zvažovala, na koho se obrátit, protože není jednoduché v záplavě možností najít opravdu kvalitní a rozumné poradenství.

  Kdo hledá střízlivý rozumný přístup podpořený bohatými zkušenostmi a velmi milé vystupování, určitě nebude zklamán! Navíc velmi oceňuji dochvilnost, přesnost a obrovskou pečlivost, kterou vkládá paní Malá do přípravy kurzů a podkladů, aby se tak člověk mohl ještě zpětně k informacím vrátit. Určitě správná volba, jenom vřele doporučujeme!

  A ještě zpětně děkujeme paní Malé za trpělivost při zodpovězení všech našich dotazů, kterých nebylo opravdu málo!

  Jana Vlčková s manželem

 • Gabča a Adélka
  Gabča H.

  Předporodní kurz s Hankou jsem absolvovala i s manželem. Na kurzu panovala velmi příjemná a přátelská atmosféra, nikdo se nebál na nic zeptat a vždy se nám dostalo jasné odpovědi. Na tomto kurzu si velmi cením toho, že nám Hanka přiblížila nějen informace o krásném a hladce probíhajícím porodu, ale prošla s námi i všechny další varianty. Porod však nebyl tím jediným tématem. Hodně jsme se zabývali i tím, co příjde po něm. Často se klade důraz na to, jak si připravit prostředí pro porod, jak a kde rodit, koho mít na blízku... to všechno je samozřejmě moc důležité a můžu říct, že díky tomuhle kurzu jsme se rozhodli pro pár věcí, které mi porod usnadnily a zpříjemnily. Velmi si ale cením toho, že jsme na kurzu hodně času věnovali tomu, co přijde až se miminko narodí. Různé tipy do porodnice, péče o dítě, a především kojení, které, jak jsem poznala, nemusí být vždy tak hladké, jednoduché a samozřejmé. I nyní, rok po porodu, se na Hanku stále obracím především s dotazy ohledně kojení a výživy své dcery.

  Vzhledem k tomu, že Hanka je fyzioterapeut, který se věnuje problematice pánevního dna, je část kurzu věnována i cvičení této oblasti, která je po porodu velice důležitá a často se na ni zapomíná.

  Chtěla bych Hance moc poděkovat za skvělý, přínosný a odborně vedený kurz.

 • Klára s Davídkem a Martičkou
  Klára P.

  Po porodu bylo pro mě jako pro maminku prvorodičku všechno nové. Byla jsem moc ráda, že jsem díky Hance byla připravená na různé varianty, které mohou nastat. Kojení pro mě naštěstí bylo hračkou, ale přesto jsem v prvních týdnech ocenila, že se mám na koho obrátit i s relativně nezávažnými otázkami - Hanka je trpělivá, naslouchá a dokáže poradit. Mým dvěma kamarádkám pomohla po návratu z porodnice začít kojit, i když domů odcházely s miminkem na umělé stravě.

  Je super vědět, že se máte na koho obrátit, její kurzy rozhodně doporučuji :-)

 • Anežka
  Lucka K.

  U paní Malé jsme absolvovali všechny části předporodní přípravy a byli tak díky ní na vše teoreticky připraveni. A opravdu pak platilo heslo, které nám paní Malá říkala: „Kdo je připraven, není překvapen.“ Přednášky měly teoretickou a praktickou část, vždy bylo vše srozumitelně a jasně vysvětleno, naše dotazy trpělivě zodpovězeny. Navíc je paní bakalářka velmi lidská a příjemná. Po porodu jsme ještě využili její rady a zkušenosti v oblasti laktačního poradenství. Poradila a povzbudila, díky její pomoci bylo pak kojení bez problémů. Vřele tak můžeme kurzy a laktační poradenství paní Malé doporučit.

  Šťastní rodiče Anežky

 • Petra H.

  Hanku jsem krátce po porodu několikrát poprosila o radu týkající se kojení. Protože se jednalo o moje první miminko, nebyla jsem si jistá technikou, se kterou mi Hanka pomohla a vše krásně vysvětlila. Co pro mě bylo ještě důležité mimo tyto rady tak to, že mi poskytla uklidnění, že vše dělám správně a nemusím mít strach :)

  Děkuji