Curriculum Vitae

Hana Malá

Pocházím z Brna, kde jsem navštěvovala základní školu Antonínská s rozšířenou výukou cizích jazyků. Maturitu jsem složila na Gymnáziu tř. kpt. Jaroše a pak jsem absolvovala bakalářský obor fyzioterapie na Lékařské fakultě MU. To už jsem věděla, že mým zájmem bude práce s lidmi. První praxi v pozici fyzioterapeuta jsem získala v Osteocentru u MUDr. Šlesingra, kde jsem se stala i vedoucí. V období mateřské dovolené jsem absolvovala kurz laktačního poradenství a splnila pedagogické minimum na Pedagogické fakultě MU. Souběžně s rehabilitací jsem pracovala v Lužánkách na pobočce Lata jako lektorka cvičení rodičů s dětmi a laktační poradkyně. Zde jsem také vedla cvičení a přednášky pro budoucí rodiče více jak 10 let. Na přednáškách se podíleli odborní lékaři a dula (profesionální doprovod k porodu).

Nyní pracuji jako samostatný fyzioterapeut na Soukromé klinice Logo s.r.o. v Brně, kde se věnuji velkému spektru pacientů v ambulantní rehabilitaci. Najdete mě také jednou za čtrnáct dní v pondělí odpoledne jako lektorku přednášek pro budoucí rodiče ve vzdělávacím Ateliéru AMOS. Vedu odborný kurz "Fyzioterapie u dysfunkce svalů pánevního dna", který je pořádán NCONZO nebo Pilates Point v Brně.

S kolegyní Hankou Kišovou jsem napsala knížku „Cvičíme, posilujeme a hrajeme si s dětmi“, která vyšla v roce 2012 v nakladatelství Grada. Vedu kurzy cvičení pro ženy na posílení a relaxaci pánevního dna. Mohu nabídnout pomoc párům, které se snaží založit rodinu, s využitím cvičení a ošetření podle Ludmily Mojžíšové. Mám radost z každého narozeného miminka, a když je zdárně kojeno a prospívá, o to větší. Těší mě, že se za mnou do kurzu vrací maminky, když čekají své druhé, třetí i další miminko.

Rádi s celou rodinou chodíme po horách a poznáváme české i zahraniční kraje. Doma si užívám výchovy našich lehce (někdy těžce) pubertálních dvojčat. V poslední době mi dělá velkou radost malá zahrádka u řeky Svratky, kde si pěstujeme vlastní zeleninu.

Těším se na setkání s Vámi na některé z přednášek nebo workshopů.

Hanka Malá