Galerie

❂  Kurz pánevního dna pro fyzioterapeuty

O víkendu 22.-23. září se konal další kurz "Fyzioterapie svalů pánevního dna" v Pilates Point v Brně.

Po teoretické části s nezbytnou anatomickou průpravou o svalech a závěsném aparátu svalů pánevního dna jsme se pustili do praktického cvičení. V několika vstupech jsme zkoušeli na sobě aktivovat i relaxovat svaly pánevního dna v různých cvičebních pozicích.

Další kurz pro fyzioterapeuty s touto tématikou proběhne o víkendu 6.-7. února 2021 v Pilates Point Brno.

❂  Kurz pánevního dna v Pilates Point

Ve dnech 17.-18. února 2018 proběhl kurz "Fyzioterapie u dysfunkce svalů pánevního dna", který proběhl v Pilates Point v Brně.

Ve dvou dnech byly fyzioterapeutky, studentky fyzioterapie, lektoři a porodní asistentky seznámeny s teoretickým základem z anatomie u funkce pánevního dna. Věnovaly jsme se jednotlivým obdobím života ženy, včetně porodního a poporodního období. Součástí kurzu byla také praktická část, kde jsme si zacvičily pro posílení svalů pánevního dna a cvičení jsme zakončily relaxací.

Těším se na opakování tohoto kurzu, který bývá každoročně.

❂  Kurz pánevního dna v NCZO NZO

O víkendu 14.-15. října 2017 jsem vedla kurz "Fyzioterapie u dysfunkce svalů pánevního dna", kterého se účastnily fyzioterapeutky z celé republiky. Kurz byl pořádán "Národním centrem ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů" v Brně.

Cílem kurzu bylo rozšířit vědomosti rehabilitačních pracovníků o problematice svalů pánevního dna a jeho zatížení v různých etapách života ženy (dospívání, těhotenství, poporodní období, klimakterium).

A protože bylo krásné podzimní počasí, tak jsme část přednášek a cvičení strávily venku.

❂  Laktační poradenství

Navštívila jsem svoji kamarádku, abych ji zkontrolovala a pochválila kojení. Je to zkušená maminka, která si umí poradit s velkou rodinou. Není zde problém zapojit do péče o malého brášku všechny sourozence.

❂  Přednáška k porodu

Po prázdninách probíhaly přednášky předporodní přípravy, kde se nastávající maminky dozvěděly vše, co je může potkat u porodu a prakticky si vyzkoušely různé porodní polohy a dýchání.

❂  Workshop "Pánevní dno"

V sobotu 17. června 2017 úspěšně proběhl workshop zaměřený na pánevní dno. Po teoretickém úvodu jsem se již věnovali praktickému nácviku posilování jednotlivých vrstev svalů pánevního dna. Využili jsme cvičení v poloze na boku, v kleku a v leže na zádech. Bederní páteř jsme si před cvičením uvolnili pomocí pánevní houpačky. V závěru zbyl i čas na zodpovězení otázek účastníků.

Mám radost z této akce a budu se těšit na ty z vás, které se nestihly zúčastnit, že se sejdeme na některém dalším workshopu.